استایل و انواع آن

معرفی استایل و اهمیت آن

توجه به استایل و اهمیت انتخاب مناسب آن به قدری گسترش یافته است که امروزه بخش بزرگی از بازار تبلیغات و برندینگ را به خود اختصاص داده است. کلمه استایل را بسیار شنیده ایم و همه ما ذهنیتی در این مورد داریم اما تا به حال دقت کرده اید که استایل دقیقاً به چه معنایی است؟ در واقع زمانی که در مورد استایل صحبت می‌کنیم، منظورمان تمام ظاهر بیرونی یک فرد است.

در این بخش شما را با انواع استایل و ویژگی های آن ها آشنا خواهیم کرد تا به وسیله آن زیبا تر و شیک تر و شاد تر از همیشه باشید.

معرفی استایل و انواع آن

استایل چیست؟

استایل در لغت به معنای روش، سبک و سلیقه است و وقتی که بخواهیم این کلمه را در مورد پوشش به کار ببریم به معنای سبک خاص پوشش هر فرد است. واژه سبک یا استایل (Style) به بخشی جدایی ناپذیر از واژگان مورد استفاده برای توصیف هنر، موسیقی، نقاشی، دکوراسیون خانه و مهم تر از همه نوع پوشیدن لباس تبدیل شده است. انواع استایل به شما احساس اعتماد به نفس، قدرت، توانایی و احساس خوشحالی خواهد داد و نشان گر درون و شخصیت شما خواهند بود.

سبک پوشش هر فرد می‌تواند به نوعی نشان دهنده سبک زندگی و سبک تفکر هر فرد نیز باشد و این به معنای استایل نیز نزدیک‌تر است. استایل در واقع سبک زندگی هر فرد است که نشانه‌های آن را در لباس پوشیدن او می‌توان پیدا کرد.

معرفی استایل و انواع آن

استایل یا سبک، ترکیبی از نوع لباس پوشیدن، حرف زدن، حرکت های بدن یا هر چیز دیگری است. در واقع همه ی روش هایی که ما درون خود را به صورت بیرونی نشان میدهیم. این شامل افکار، احساسات، علایق و ارزش ها نیز است. هر چیزی که نمود بیرونی دارد بازتاب دهنده درون ماست.

فاکتورهای خوش استایل بودنمعرفی استایل و انواع آن

تاکنون فکر می کردیم با بهبود ظاهر خود می توانیم استایل بهتری بسازیم. اما استایل چیزی نیست که فقط با لباس پوشیدن بهبود یابد. ما آگاه نیستیم که در همه ی ارتباطات درحال ارائه حالات درونی خود هستیم.

بهترین حالت این است که از یک فرد نزدیک بخواهیم درباره هرچیزی که درباره ما فکر می کند صحبت کنید، آن وقت می توانیم ببینیم در ساخت استایل درست خود موفق بوده ایم یا نه. یعنی توانسته ایم خود واقعی مان را نشان دهیم.

همه ی ما چیزهایی داریم که نیاز به تغییر دارند. اما باید ابتدا این فاکتورها را کشف کنیم آن زمان قدرت تغییرش را به دست می آوریم. هر فردی این توانایی را دارد که خوش استایل و کاریزماتیک شود.

اعتبار خود

سعی کنید برای خود برند داشته باشید و این بستگی به میزان تاثیری دارد که روی بقیه می گذارید. این برند چیزی است که زمانی که درباره شما حرف می زنند ابتدا یاد آن می افتند یا زمانی که وارد جمعی می شوید با آن شناخته می شوید. پس سعی کنید زیباترین بُعد خود را نشان دهید. مردم تنها به شنیدن اکتفا نمی کنند و شما را زیرنظر خواهند داشت تا زمانی که این برای آنها ثابت شود. این بدان معنانیست که مدام به فکر و عقاید دیگران اهمیت دهیم بلکه در برخی موقعیت ها مانند محیط های کاری یا رسمی که برایتان مهم هستند شما به این نکات نیاز دارید.

معرفی استایل و انواع آن

پوشاک و مد

پوشاک ۸۰ درصد برداشت افراد را در ابتدای دیدار از شما شکل می دهد. قبل از این که دهان خود را برای حرف زدن باز کنید لباسهای شما معرف تان هستند. این باعث می شود افراد حرف هایتان را طبق آنچه برداشت کرده اند فیلتر کنند.

برخی لباس های زبان ویژه ای دارند که آشنا بودن شما با این مباحث می تواند به شما در ایجاد چشم انداز مناسب کمک کند. مثلا یک مرد را در یک کت و شلوار شیک گران قیمت تصور کنید اولین چیزی که به ذهنمان می رسد این است که این فرد مدیر یک شرکت یا مجموعه است.

مطالعه بیشتر : استایل مینیمال چه نوع استایلی است؟

نظافت فردی

مراقبت از خود و نظافت بیشترین چیزی است که به چشم می آید. زیرا مردم را متمایل یا زده از معاشرت با شما خواهد کرد. مثلا در نگاه یک مرد، یک خانم با موهای ابریشمی و سالم را تصور کنید که او را زیباتر و قابل احترام تر می بیند تا زمانی که او را با موهای نامرتب و ضخیم و وز دار را می بینند کمی عقبگرد می کنند.

غیرکلامی

با توجه به مطالعات انجام شده ۹۳ درصد از ارتباطات غیرکلامی هستند. حالت های صورت لبخند، اخم و چین خوردگی ها و … همه مفهوم های بسیاری در خود دارند. یک فرد با صدای ناخود آگاه بلند برای ما یک انسان سلطه گر خواهد بود و به ما احساس عدم امنیت را منتقل می کند.

بیشتر بخوانید : آشنایی با استایل لش

اهمیت تیپ شخص

روانشناسان بیان کرده اند که در لحظات ابتدایی (۴ تا ۵ ثانیه) و بدون اینکه ما با کسی حرف بزنیم، دیگران ما را قضاوت اولیه میکنند. پس اگر دارای استایل مناسب و جذاب باشیم، قدم اول را محکم خواهیم برداشت. اگر تیپ مناسب نداشته باشیم، کارمان بسیار سخت می شود.

استایل مخصوص

هرکسی باید تیپ مخصوص خود را داشته باشد. باید تیپی را انتخاب کنید که با روحیات شما سازگاری داشته باشد. پس نیازی نیست که همه یک جور لباس بپوشند.

بیشتر بخوانید : همه چیز درباره استایل مونوکروم

سبک زندگی و ارزش های شما

شیوه زندگی ما همه وابسته به ارزش های ما است. اگر ماجراجو باشیم به دنبال فعالیت های پرخطر مثل چتربازی، از ارتفاع پریدن و … می رویم. زمانی تصور می شد که ما می توانیم آن چیزی را که نیستیم نشان دهیم و درواقع فیلم بازی کنیم اما مطالعات نشان داده اند که هزاران نشانه وجود دارد که زندگی مارا فاش می کند.

اما با این حال استایل چیزی است که ما می توانیم آن را بسازیم و بهبود ببخشیم. فقط کافیست که مواردی که در بالا ذکر شد را مورد تفکر قرار داده و روی خودمان و بهترشدنمان کار کنیم.

معرفی استایل و انواع آن

 

مزون دوریس یکی از بهترین مزون لباس عروس تهران برای هر استایل و سلیقه ای لباس های مجلسی و خاصی دارد که به منظور کسب اطلاعات بیشتر درمورد قیمت اجاره لباس عروس یا اجاره لباس مجلسی و نامزدی می توانید با پرسنل این مزون ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میتونیم کمکتون کنیم؟
ارسال از طریق واتساپ
اسکرول به بالا